Éra přihlášení

Poštovní spořitelna všechny své služby propaguje pod názvem Era. Pod stejným označením tak hledejte také její internetové bankovnictví. To nese název Éra portál a přihlásit se do něj můžete na oficiálních stránkách banky na adrese https://muj.erasvet.cz/prihlaseni a to pomocí vašeho uživatelského jména a hesla. Níže v textu jsme po vás připravili podrobný návod, jak při přihlášení postupovat a to včetně rad, co dělat v případě obtíží (zapomenuté heslo, atd.).

Přihlášení do Éra

Éra přihlášení je velmi snadné a intuitivní. Při založení účtu máte dokonce možnost si zvolit své vlastní uživatelské jméno a heslo, což podstatně usnadňuje zapamatování. Pomocí internetu můžete nejen spravovat svůj vlastní běžný či spořící účet, ale nově také online sjednat i většinu produktů, které banka nabízí. Éra tak svým klientům nabízí jeden z nejpokročilejších elektronických bankovních systému v ČR. Přehled všech jeho funkcí si můžete prohlédnout v samostatném článku. My se nyní zaměříme na samotní proces přihlašování a jeho bezpečnost.

Jak při přihlášení do Éry postupovat

Přihlášení do Éry se nachází na oficiálních stránkách Poštovní spořitelny a slouží k němu žluté políčko „Přihlásit se“ v pravém horním rohu podobné tomu na našich stránkách. Celý přihlašovací formulář vidíte i níže na našich stránkách nebo můžete rovnou navštívit adresu https://muj.erasvet.cz/. Kliknutím na něj budete přesměrování na oficiální stránky banky. Banka nově nabízí také mobilní aplikaci pro všechny typy chytrých telefonů. I když přes ní vyřídíte vše, co přes počítač, její využívání k přihlášení do Éry doporučujeme spíše zkušenějším klientům.

Přihlášení na Éra

Éra přihlášení na účet (po kliknutí budete přesměrováni na oficiální stránky banky)

První přihlášení

Jak bylo zmíněno, k přihlášení potřebujete znáte pouze své uživatelské jméno a heslo, které jste si sami zvolili. Postupem se liší pouze první Éra přihlášení, při kterém budete potřebovat dopis, který jste obdrželi poštou nebo dostali při založení účtu ve finančním centru Era. Při prvním přihlašování tak do stejného formuláře zadejte identifikační číslo a čtyřmístný PIN z této smlouvy a v následujícím kroku si zvolíte své stále přihlašovací údaje.

Zapomenuté heslo

Každému se můžete stát, že zapomene své uživatelské jméno nebo heslo. Svůj Éra účet můžete také zablokovat tím, že při přihlášení zadáte 3× po sobě špatné vstupní heslo. Náprava je v obou případech relativně snadná. Na oficiální stránce Éra přihlášení, kterou vidíte níže, zadáte v dolní části možnost „Obnovení hesla a odblokování přístupu“. Poté budete požádání o vyplnění uživatelské jméno a svého emailu. Na ten následně dostanete vygenerované heslo, které vyplníte místo toho, které jste zapomněli a v posledním kroku si zvolíte nové heslo.

Éra internetové bankovnictví

Oficiální stránka internetového bankovnictví

Zapomenuté uživatelské jméno a zablokované ověřovací SMS

Pokud zapomenete své uživatelské jméno, nezbude vám, než zavolat na help desk banky 495 800 121. Tam vám uživatelské jméno znovu řeknou poté, co jim sdělíte své identifikační číslo uvedené ve smlouvě k vašemu účtu (už jen z toho důvodu si smlouvu pečlivě uschovejte. Zablokovat si přihlášení na Éra účet také můžete, když 5× po sobě zadáte špatně SMS klíč používaný k potvrzování plateb. V takovém případě není jiná možnost, než navštívit některou z poboček banky.

Kde najdete další pomoc?

V případě dalších dotazů ohledně přihlášení do Éry se doporučujeme se svými problémy obrátit na infolinku na telefonním čísle 495 800 121. Ta slouží nejenom k pomoci s problémy s přihlášením, ale také na ní například zablokujete kartu v případě ztracení či krádeže. Cena za minutu volání stojí jako běžné volání v rámci vašeho tarifu. Další možností je použít tento kontaktní formulář a spojit se s bankou přes internet. Tato cesta je samozřejmě zcela zdarma. Řadu dotazů ohledně Era přihlášení zodpovídáme tak v dalších sekcích na našich stránkách, a proto doporučujeme, se po nich nejprve pečlivě u nás rozhlédnout.