Era svět

Erasvět.cz představuje vstupní bránu do světa Poštovní spořitelny. Najdete na něm informace o všech produktech této banky – běžných i spořících účtech, půjčkách nebo hypotékách. Klienti zde ale ze všeho nejvíce využijí tzv. Era portál, prostřednictvím kterého se mohou přihlásit na svůj účet internetového bankovnictví. Pro všechno zde zmíněné navštivte oficiální stránky na adrese https://www.erasvet.cz/. Níže najdete všechny důležité informace k této službě.

Erasvět.cz od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna používá již delší dobu pro označování všech svých služeb jméno Era. Proto se její internetové stránky nenacházejí na adrese postovnispori­telna.cz, jak by někdo čekal, ale právě na stránkách Era světa. To jen pro vysvětlenou. Tento rozcestník do světa služeb této banky můžete využit jak k výběru nových produktů, tak i k případnému přihlášení na svůj účet internetového bankovnictví.

Níže najdete všechny důležité informace, které vás o službách této banky a její bezpečnosti mohou zajímat. Vše jsme se snažili podat maximálně srozumitelnou formou tak, aby informacím porozuměl i úplný začátečník. Ke každé problematice pak naleznete odkaz na doplňující informace. Postupně se zaměříme na přihlášení do Era světa, ukážeme si funkce, které můžete přes internetbanking ovládat a v závěru se blíže zaměříme na důležité téma bezpečnosti přihlášení do Era světa.

Éra internetové bankovnictví

Oficiální stránka internetového bankovnictví

Jak provést přihlášení na Éra

První otázka, tedy zní, kde se internetové stránky Poštovní spořitelny nacházejí a jak se do nich přihlásit. Jak už bylo zmíněno v úvodu, oficiální stránky si můžete prohlédnout na adrese erasvet.cz a v pravém horním rohu pak naleznete žluté tlačítko „Přihlásit se“, které vás zavede do internetového bankovnictví banky.

Tento internetbanking nese název Era portál a přihlásíte se do něj můžete s pomocí uživatelského jména a hesla, které si sami vyberete při prvním přihlášení. Občas mohou nastat výjimečné situace, jako když zapomenete heslo, uživatelské jméno do Era světa nebo když na svůj účet vstupujete poprvé. Pro je zde sekce s Éra přihlášením, která vám na všechny tyto otázky odpoví.

Ovládejte svůj účet jednoduše přes Era Portál

Jak již bylo zmíněno, Era portál je oficiální název internetového bankovnictví, které na adrese erasvet.cz naleznete. Jedná se o velmi moderní aplikaci a z toho pramení i rozsah služeb, které přihlášením do Era světa můžete provádět. Vůbec největší výhodou je, že v dnešní době již téměř vše, kromě miliónových hypoték, vyřídíte z pohodlí domova přes internet. Erasvět tak šetří nejen váš čas, ale i peníze, protože za služby na pobočkách a poštách je obvykle nutné platit dodatečné poplatky. Samotný Era portál můžete navštívit zde.

Funkce internetového bankovnictví podrobněji

Mezi funkce, které můžete přes Erasvět spravovat a zřizovat na dálku patří založení všech běžných či spořících účtů a s naskenováním potřebných dokumentů z domova vystačíte také při žádostech o půjčky, spotřební úvěry, termínované vklady, stavební spoření nebo pojištění. V podstatě jediný moment, kdy musíte do banky je v případě hypoték, kde se sumy pohybují obvykle v řádech miliónu a u dalších produktů v případě podobných cenových relací. Pokud jste u Era světa Poštovní spořitelny již déle, banka zná vaše příjmy a může si tak dovolit dát vám půjčku i bez dalšího dokládání vašich příjmů. Podrobnosti najdete v sekci Erasvět internetového bankovnictví.

Internetbanking Poštovní spořitelny a jeho bezpečnost

Velmi důležitým tématem je bezpečnost. Na úvod je potřeba říci, že celý Erasvět i jeho internetbanking jsou na tom z hlediska bezpečnosti velmi dobře a jeho klienti se nemají čeho bát. Přesto je zde několik základních pravidel, které by člověk měl dodržovat ať je u kterékoliv banky. Vzhledem k tomu, že téma bezpečnosti je velmi rozsáhlé, najdete ho na našich stránkách hned ve 2 samostatných článcích. Nejprve jsme shrnuli všechny obecné bezpečnostní pokyny. Speciálně na bezpečnost přihlášení do internetového bankovnictví Era světu se pak zaměřujeme v sekci Internetbanking Poštovní spořitelny a jeho zabezpečení. Pro podrobnější informace a odpovědi na vaše otázky můžete také navštívit oficiální stránky banky.