Era Portál

Éra Portál je název pro nové internetové bankovnictví Poštovní spořitelny, které kromě přehlednějšího rozhraní nabízí rovněž i řadu nových funkcí a ještě vyšší stupeň zabezpečení. K dispozici je zdarma vše stávajícím klientům Poštovní spořitelny a to na oficiální adrese https://www.erasvet.cz, kde je možné kliknutím se v pravém horním rohu na svůj účet také přihlásit. My se nyní podíváme na všechny vylepšené funkce a podrobně popsán bude i samotný proces přihlášení.

Přihlášení do Era Portálu

Era Portál již dnes zcela nahradil původní internetové bankovnictví. Poštovní spořitelna ho zdarma poskytuje všem svým klientům, kteří si u ní založí běžný či spořící účet nebo vezmou půjčku. Přímou možnost přihlášení na Era najdete podrobněji probranou také v samostatné sekci, a my si teď jen v krátkosti rozebere přesný postup a zaměříme se hlavně na slibované nové funkce, které posouvají ovládání svého bankovního účtu po internetu na zcela novou úroveň.

Jak se do Éra Portálu přihlásit

Přihlášení je velmi jednoduché a potřebujete k němu pouze své uživatelské jméno a heslo, které jste si zvolili při prvním přihlášení. Tyto údaje na oficiálních stránkách banky (odkaz najdete v úvodu) vyplníte a pak již můžete vstoupit na svůj bankovní účet.

Na stejné přihlašovací stránce je i volba „Obnovení hesla a odblokování přístupu“. Tu využijete v případě, že jste si svůj přístup na internetbanking Poštovní spořitelny zablokovali nebo zapomněli heslo. Obnovení hesla opět není nic složitého a probíhá ve dvou krocích – potřebovat budete jen svoji emailovou adresu, kam vám přijde autorizační kód a pak svůj mobilní telefon, kterým volbu nového hesla potvrdíte.

Era portál přihlášení

Era portál a přihlášení do účtu – kliknutím se přihlásíte

Nově zřídíte většinu produktů i online

Vůbec největším vylepšením elektronického bankovnictví Éra Portálu je právě možnost zřídit drtivou většinu služeb banky zcela online, bez chození na pobočku nebo na Poštu. Sjednat je tak možné všechny osobní i spořící účty, půjčky, kontokorent nebo pojištění. Snad jedině u hypoték, kde přeci jen jde o větší sumy prostředků, se bez osobní návštěvy banky neobejdeme.

A jak takové zřízení služby online probíhá? Prvním krokem je provést přihlášení na Era Portál. Pak už si jen vyberete službu, kterou chcete zřídit a potvrdíte SMS klíčem, který vám přijde na mobil. Do své emailové adresy následně obdržíte všechny potřebné dokumenty – vytisknete, podepíšete, naskenujete (stačí klidně i mobilním telefonem) a po internetu zašlete zpět a je hotovo. Je to skutečně takto jednoduché.

Era schránka na důležité dokumenty

S tím úzce souvisí i nová položka v internetové bankovnictví, kterou je Era schránka. Jedná se o obdobu klasické emailové schrány a přístup k ní získáte po přihlášení na Éra Portál. Hned na úvodní stránce si všechny zprávy můžete prohlédnout v pravém sloupci.

Ve schránce kromě klasických informačních zpráv najde i všechny důležité smlouvy a dokumenty, které jste získali při založení některého z produktů online. Podstatné je, že tyto důležité smlouvy nejdou žádným způsobem smazat. Ve schránce najdete i informace o plánovaných odstávkách systému nebo i předschválené půjčky, jejichž výše se odvíjí podle obratu na vašem účtu během minulých měsíců. Takovou půjčky si můžete okamžitě vzít a ti o bez dalšího dokládání příjmů. Podrobnější informace k tomuto tématu najdete také v sekci internetového bankovnictví Erasvet.cz.

Osobní finance pod kontrolou

Další zajímavá funkce nového Éra portálu nese název osobní finance a díky ní budete mít své osobní finance pod dokonalou kontrolou. Funkce po přihlášení na účet automaticky třídí všechny vaše příjmy a výdaje do různých kategorii, jako jsou náklady za domácnost, za auto, oblečení, za potraviny a vše navíc zobrazuje v přehledných barevných grafech.

Aplikace si s roztříděním ve většině případů poradí sama a případně ji můžete kdykoliv pomoci i ručně. Funkce Era Osobní finance si automaticky poradí i s výpisy z České spořitelny nebo ČSOB, takže ji můžete využít, i když klientem banky vůbec nejste.

Vychytaný mobilní internetbanking a QR platby

Přihlášením na Era Portál Poštovní spořitelny ale získáte celou řadu dalších inovativních funkcí. Velmi užitečný je např. nová aplikace elektronického bankovnictví pro chytré telefony – Éra Smartbanking. Ta se pyšní velmi jednoduchým rozhraním a zařídíte přes ní vše co na stolním počítač. Velmi praktické jsou v zabudované QR platby.

Všimli jste si někdy takového podivného černého čtverečku na faktuře? To je tzv. QR kód. Stačí jen pustit toto mobilní bankovnictví, zvolit QR platby, telefon na tento kód namířit a ten již všechny údaje o platbě sám do formuláře vyplní. Odpadá tak pracné opisování údajů a nehrozí u toho, že třeba uděláte překlep.

Kde najdete další pomoc

V textu výše jsme si podrobně rozebrali to, jak se do nového Era Portálu přihlásit i jeho nejčastější a nejužitečnější funkce. Další podrobnosti pak najdete přímo na oficiálních stránkách služby, které se nacházejí na adrese portal.erasvet­.cz. Zde je k dispozici kompletní obrázková prezentace, včetně krátkého dema, které názorně internetbanking a jeho možnosti ukazuje. Najdete tam i další nápovědu a odpovědi a nejčastější otázky, které se do našeho článku nevešli. Samotný odkaz na přihlášení je pak uveden v prvních řádcích našeho textu.

Tagy: éra portál přihlášení, éra přihlášení