Era přihlášení

Přihlášením do bankovnictví Era se vám otevírá vstupní brána do světa Poštovní spořitelny, jedné z největších a nejspolehlivějších bank v České republice. Zde naleznete všechny důležité informace o procesu přihlášení. Nechybí samozřejmě ani možnost samotného bezpečného přihlášení do Éry na oficiálních stránkách banky. To naleznete na internetové adrese https://muj.erasvet.cz/prihlaseni popřípadě můžete kliknout na přihlašovací okno v textu níže.

Přihlášení do Éra bankovnictví

Přihlášení do bankovnictví Era je velmi snadné a zvládne ho každý. Přesto se ale může vyskytnout několik problémů a otázek, na které se níže snažíme odpovědět formou srozumitelnou i úplným začátečníkům Jedná se jednak o otázky typu, kde a jak se do internetového bankovnictví přihlásíte a také, co dělat v případě zapomenutého uživatelského jména a hesla.

V druhé části se blíže věnujeme bezpečnosti přihlášení do účtu Era. S tím souvisí volba správného uživatelského jména a hesla. Přijmutím jednoduchých opatření, jako zesílením přihlášení pomocí SMS nebo správným nastavením limitů především na platebních kartách můžete bezpečnosti dále zvýšit. Na závěr jsou probírány nejdůležitější funkce internetového Era bankovnictví a nechybějí odkazy ani na další užitečné materiály, včetně oficiálních stránek Poštovní spořitelny.

Kde a jak se k Era bankovnictví přihlásit

K přihlášení do svého účtu internetového bankovnictví Poštovní spořitelny můžete využit oficiální stránek na adrese https://muj.erasvet.cz/ nebo jednoduše kliknout na přiložený obrázek níže. K samotnému přihlášení do služby Éra pak potřebujete uživatelské jméno a vstupní heslo, které jste si vytvořili během procesu prvního přihlášení. A to vlastně vše. Celý proces je velmi jednoduchý a zvládne ho každý.

Přihlášení do Éra bankovnictví

Kliknutím provedete přihlášení do svého Éra účtu na oficiálních stránkách banky

Zapomenuté uživatelské jméno a heslo

Během Era přihlašování se mohou v zásadě vyskytnout 2 problémy. Každému se občas stane, že zapomene své přihlašovací údaje – ať už se jedná o uživatelské jméno nebo heslo. Ani v takovém případě není nutné zoufat. I z domova můžete své přihlašovací údaje do Era bankovnictví obnovit. Potřebovat k tomu budete svou emailovou schránku a mobilní telefon. Přesný postup, jak obnovit své heslo nebo přihlašovací údaje naleznete zde. Druhý speciální případ je, pokud se na svůj internetbanking účet přihlašujete poprvé. V takovém případě přesný postup najdete tady.

Volba bezpečného hesla

Peníze na vašem účtu jsou zabezpečeny hned 2 kroky – vaším heslo a mobilním telefonem, na která vám při každé transakci chodí autorizační SMS. Ačkoliv pouhá znalost vašeho hesla nestačí útočníkům k tomu, aby s vašimi penězi manipulovali, je i tak vhodné při volbě vašeho hesla postupovat co nejsvědomitěji. Své heslo si volíte během prvního Era přihlášení a systém vás během něho již dále nasměruje. Samotné heslo musí mít minimálně 9 znaků a vždy musí obsahovat alespoň 3 znaky z následujících skupin malá a velká písmena, číslice a speciální znaky. Některým uživatelům se mohou zdát nároky na heslo příliš vysoké, ale pamatujte, že jde o vaši bezpečnost.

Užitečné bezpečnostní tipy a rady

Existuje několik jednoduchých bodů, jejichž svědomité dodržování můžete bezpečnost internetového bankovnictví i Era přihlášení významně zvýšit. Prvním takovým vhodným krokem je aktivovat si přihlašovací SMS. Ty fungují podobně jako ty autorizační, jsou zdarma a bez vepsání SMS kódu se nikdo k vašemu účtu nemůže přihlásit.

Dalším možné ještě důležitějším bodem je volba vhodných limitů a to zejména na platebních kartách. Po prvním Era přihlášení je např. vhodné úplně zakázat platby přes internet, které v internetovém bankovnictví najdete pod položkou platebních karet. Přes internet lze totiž kartou platit i bez znalosti PINu pouze pomocí čísel na kartě vytištěných a k těm se při běžném placení kartou v obchodě může snadno dostat mnoho lidí.

Funkce internetového bankovnictví Era

Přihlášením do internetového bankovnictví Era získáte k dispozici celou řadu standardních i nadstandardních bankovních služeb – domácí i zahraniční platby, inkasa, trvalé příkazy, SIPO platby a mnoho další. „Nový Era portál“ vyniká především tím, že drtivou většinu jeho služeb zřídíte pouhým přihlášení do Éra z pohodlí domova. To se týká hlavně spořících účtů, termínovaných vkladů, půjček, spotřebních úvěrů ale i produktů pojištění či investování. Kompletní přehled všech funkcí, jakož i další informace získáte v části internetové bankovnictví Erasvet.cz. Po další pomoc pak můžete navštívit přímo oficiální stránky banky na adrese erasvet.cz.

Tagy: erasvet.cz změny-elb