Erasvet internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny nese název Erasvět a často se setkáme i s názvem Era Portál. K dispozici je všem stávajícím klientům Era a to na oficiální adrese muj.erasvet.cz/prih­laseni, kde je čtenářům k dispozici i bezpečné přihlášení do jejich účtu. Níže si ukážeme některé nejčastěji využívané funkce a to včetně podrobného návodu i pro začátečníky, které vám přesně ukáží, jak jednotlivé funkce v elektronickém prostředí vykonat.

Vstup do internetového bankovnictví Erasvet

Celé rozhrání internetového bankovnictví bylo nově ještě více zjednodušeno, aby práce s ním byla ještě více přehledná a intuitivní. V aplikaci Erasvet tak můžete přímo z úvodní obrazovky zadávat domácí platby, trvalé příkazy i aktivovat inkasa. K dispozici jsou i podrobné elektronické výpisy a to jak z bankovního účtu, tak i všech platebních a kreditních karet.

Z úplně nových funkcí přibyla možnost zřídit většinu běžných služeb přímým přihlášením z internetového bankovnictví. Všechny produkty, které jsou přes internet založit najdete níže. Další funkcí, která významně rozšiřujme možnosti běžných elektronických výpisu je pak aplikace Osobní finance, jenž se postará o pořádek ve vašich rodinných financích. K využívání všech zmíněných služeb stačí jen využít přihlášení na účet Era v tomto odkazu nebo odkazu v úvodu.

Internetové bankovnictví Erasvět

Oficiální stránky bankovnictví – pro přihlášení klikněte

Jak zadávat domácí platby na novém Era Portálu

Zadávání běžných domácích plateb a složenek je k dispozici ihned po přihlášení na účet internetového bankovnictví a to jednoduše pod volbou „Zadat platební příkaz“. V následujícím formuláři už jen vyplníte číslo účtu příjemce, případně variabilní a konstantní symbol a platbu odešlete. Platby odeslané do 9:00 bývají příjemci doručeny ještě ten samý den. Později zadané platební příkazy dorazí obvykle druhý den.

Trvalé příkazy přes internetové bankovnictví

Trvalé příkazy dokážou ušetřit spoustu práce. Po tom, co je vytvoříte na ně můžete de facto zapomenout a při tom máte vždy jistotu, že své platby uhradíte v čas. Po přihlášení do internetového bankovnictví Erasvet stačí kliknout na možnost Zadat trvalý příkaz, který vidíte doslova před sebou.

U trvalého příkazu je nutné vyplnit částku a číslo účtu, kam se mají peníze posílat. Dále v jaký den má byt platba prováděna a s jako pravidelnosti (týdenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní, atd.). Na závěr jen uvedete do kdy je tento trvalý příkaz platný. Pro další rady můžete také navštívit článek internetbanking Poštovní spořitelny, kde najdete další pomoc.

Inkasa a SIPA u Poštovní spořitelny

Inkasa a SIPA využijete u pravidelných úhrad nejčastěji za služby, jejichž výše se ale každý měsíc mění, takže úhradu formou trvalého příkazu nelze použít. SIPO je speciální formou inkasa, kterou se hradí určité specifické služby – televizní a rozhlasové poplatky, domovní služby, atd.

V internetovém bankovnictví Erasvet v horní liště zvolíte Platby a přehled a zde svolení k inkasu, kde se nachází i SIPO. Následně u inkasa vyplníte číslo účtu, které může z vašeho účtu prostředky strhávat a také limit a období, kolik maximálně banka danému příjemci umožní si strhnout. U SIPA bude ještě na potvrzení potřebovat své spojovací číslo, které najdete na každém měsíčním SIPO výpisu za služby.

Elektronické výpisy a přehledy na Erasvet.cz

Základní bezpečnostní rada zní pravidelně kontrolovat výpisy ze svého účtu. Nejenže tak předejde nebo alespoň včas odhalíte nějaké zneužití, ale můžete si všimnout i nějakých neúmyslných chyb jako je například dvakrát zaúčtovaná transakce si placení kartou, atd.

Bankovnictví Erasvet.cz nyní elektronické výpisy a jejich kontrolu ještě usnadňuje a přístup k nim tak máte přímo z úvodní obrazovky ihned po přihlášení. Po přihlášení na Éra najdete v sekci Platby a přehledy také kompletní historii plateb, včetně úhrad z platebních karet a pak zde ještě přibyla zcela nová funkce s název Era Osobní finance, které posouvá elektronické bankovní výpisy zcela na novou úroveň.

Rozšířené možnosti s funkcí Osobní finance

Kolonka Era osobní finance zaujímá výrazné místo uprostřed horní navigační lišty. Jedná se o jednu z nejdůležitějších funkcí nového bankovnictví, které roztřídí všechny vaše platby a výdaje do zvolených kategorii – náklady na domácnost, auto, domácí mazlíčky, potraviny, atd. a výsledky přehledně zobrazí do grafů. Jedná se o zcela novou formu elektronických výpisů, který velmi zjednoduší orientaci. Aplikace zvládne většinu položek roztřídit sama a jakoukoliv platbu navíc do daných kategorii můžete zařadit i ručně. Podrobněji se této problematice věnujeme také v sekci Era Portálu.

Produkty, které sjednáte online

Přes internetové bankovnictví Erasvet lze sjednat následující finanční produkty: běžné a spořící účty, půjčky a kreditní karty, hypotéky, stavební spoření a různé druhy pojištění včetně toho životního. U všech produktů s výjimkou hypotéky a životního pojištění se obejdete zcela bez návštěvy pobočky. U zmiňovaných dvou produktů je nutné ve finále celý proces dokončit na některém z finančních center Era. Podrobnosti ke všem produktům si můžete prohlédnout také na oficiálních stánkách banky.

Tagy: éra portál přihlášení, éra přihlášení