Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna je tradiční silná banka, jejíž služby v ČR využívá více než 2 milióny klientů. Banka samotná však v posledních letech postupně mění jméno své i svých služeb na název Era. Proto například i oficiální internetové stránky najdeme dnes na adrese erasvet.cz, které slouží i k přihlášení na internetbanking. Před tím, než se pustíme do našeho hlavního tématu, který je internetové bankovnictví, představíme si služby této banky podrobněji.

Vše o poštovní spořitelně

Poštovní spořitelna má ze sebou bohatou historii. Vznikla už v roce 1918 tehdy ještě pod názvem Československá poštovní spořitelna. Od té doby si prošla mnoha peripetiemi. Pro klienty je důležité, že od roku 2000 se Poštovní spořitelna stává součástí ČSOB, která ji vlastní doposud. Ve své podstatě se jedná o jedu a tu samou banku. Zatímco ČSOB se orientuje spíše na živnostníky a menší firmy, Poštovní spořitelna je bankou hlavně pro obyčejné lidi. Stěžejní je pro ní spolupráce s Českou poštou, díky kterým může své produkty nabízet na kterékoliv její pobočce a snadná dostupnost je i výhoda, které si její klienti cení nejvíce.

Níže najdete představení všech aktuálně nabízených produktů banky. Pokud již klientem jste můžete navštívit Internetbanking a jeho přihlášení do účtu, kde za pomocí svého uživatelského jména a hesla vstoupíte do svého účtu. Pokud ještě zákazníkem nejste nebo zrovna přemýšlíte o novém spořícím účtu či půjčce, můžete vybírat z následujících produktů a služeb.

Era osobní a Era online účet

Poštovní spořitelna nabízí hned 3 běžné účty a to pod názvy Era osobní účet, Éra online účet. Nejběžnější je z nich je právě první jmenovaný. Jedná se o zcela univerzální běžný účet určeny pro dospívající, mladé lidi i seniory. Zřídit je ho možné už od 10 let a zdarma ke svému účtu dostanete internetové bankovnictví i platební kartu. Počítejte však s měsíčním poplatek za vedení účtu, který činní 34 Kč a při alespoň jedné odchozí platbě pak 26 Kč.

Speciálně pro mladé lidi je připraven Era online účet. Ten můžete mít zcela zdarma bez měsíčních poplatků a to za podmínky, že průměrný zůstatek na účtu bude činit alespoň 15 000 Kč. Součástí balíčku je i elektronické bankovnictví a bezkontaktní platební karta Debit MasterCard. Zdarma jsou také všechny odchozí a příchozí platby, inkasa i SIPA zadané přes internetbanking. Pokud však s online účtem přijdete na pobočku, zaplatíte za odchozí platbu zadanou na přepážce až 100 Kč.

Spořící účet získáte zcela zdarma

Spořící účet nabízí Poštovní spořitelna pod názvem Era červené konto. Jeho založení je zcela zdarma, je možné ho zařídit plně přes internet bez nutnosti chodit na pobočku a ani není nutné, abyste měli u banky i běžný účet. Také k tomuto účtu dostanete internetové bankovnictví úplně zdarma. Na nejvyšší úrokovou sazbu momentálně dosáhnete při zůstatku od 50 000 do 250 000 Kč, kdy je úrok 1% p.a. Úroky se vypočítávají denně, ale na účet se připisují vždy s koncem kalendářního měsíce.

Stavební spoření a hypotéky aneb zařiďte si bydlení

Pokud potřebujete peníze na bydlení nebo rekonstrukci, najdete u banky také možnost hypotéky nebo stavebního spoření. Ty pro banku zařizuje Hypotéční banka – jednička na trhu v této oblasti. Era hypotékou můžete také refinancovat svůj stávající úvěr u jiné banky. Získat můžete půjčku až na 100% hodnoty nemovitosti, ale v takovém případě počítejte s vyšším úrokem. Splátky lze rozložit až na 40 let, díky čemuž je tato forma financování bydlení dostupná skutečně pro každého.

Stavební spoření pro banku obstarává Českomoravská stavební spořitelna a tento produkt je oblíben zejména díky tomu, že v sobě kombinuje výhodné spoření s možností čerpání úvěru na bydlení někdy v budoucnu. Obvykle se však jedná o doplněk k hypotéce. Neboť celou nemovitost z něj obvykle nepokryjete. Také každou hypotéku nebo stavební spoření můžete spravovat pomocí internetového bankovnictví.

Půjčky a spotřební úvěry na cokoliv

Poštovní spořitelna nabízí pouze jednu jedinou půjčku s jednoduchým názvem Era půjčka, tudíž výběr je poměrně jednoduchý. Jedná se však o zcela univerzální produkt, který můžete využít na cokoliv. Banka si neúčtuje žádné poplatky za sjednání ani vedení úvěrového konta, až do 600 000 Kč není potřeba žádné zajištění a potěší i možnost kdykoliv půjčku bezplatně splatit. Úroková sazba je individuální a pokud jste stávajícím klientem banky, je možné předschválenou půjčku získat i bez dokládání příjmů. Podrobnější informace k tomuto tématu naleznete také na oficiálních stránkách banky.

Pojištění od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna nabízí také možnost sjednat různé druhy pojištění. Jedná se produkt, který poskytuje její dceřiná společnost – ČSOB Pojišťovna. V nabídce je aktuálně cestovní, povinné havarijní i úrazové pojištění a dále pojištění domácnosti, životní pojištění nebo i penzijní připojištění. Všechny produkty je možné sjednat i online, což ocení nejen například před cestou do zahraničí. Při vyřízení přes internet navíc získáte zajímavou slevu, která může činit až 30% z běžné ceny vybraného produktu. Ať už zvolíte jakýkoliv produkt, vždy je nutné dodržovat základní bezpečnostní pokyny pro práci s internetovým bankovnictvím.