Internetbanking přihlášení

Internetbanking Poštovní spořitelny umožňuje pohodlnou správu vašeho bankovního účtu. V posledních letech Poštovní spořitelna postupně přechází na označení Era a to se odráží i na jménu bankovnictví. To nese název Era portál nebo též Erasvět a přihlásit se do něj můžete na adrese https://muj.erasvet.cz/. V textu najdete odpovědi na nejčastější otázky s přihlášením spojené a ukážeme si i základní nastavení, kterými můžete bezpečnost svého účtu dále zvýšit.

Přihlášení na internetbanking Poštovní spořitelny

Přihlášení na internetbanking Poštovní spořitelny je velmi jednoduché a intuitivní. Přesto se často opakuje několik základních dotazů s ním spojených. Zároveň je při jeho používání nutné dodržovat určitá základní bezpečnostní opatření, aby byly vaše peníze v maximálním bezpečí.

Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět následujícím textu. Najdete tu, jak postupovat při prvním přihlášení, co dělat, když zapomenete heslo nebo si účet častými pokusy o zadání hesla zablokujete. Z hlediska bezpečnosti pokrýváme volbu správného hesla, nastavení limitů i bezpečnost platebních karet. V závěru najdete odkazy na další materiály, kde v případě problémů hledat pomoc. Samotné přihlášení na Era účet a podrobnosti k němu najdete zde.

Jak postupovat při prvním přihlášení

Internetbanking dostanete zdarma ke všem produktům Poštovní spořitelny – běžným i spořícím účtům, půjčkám i hypotékám. Zřídit se je můžete na všem pobočkách banky i České pošty. Na oficiální přihlašovací stránce, jejíž odkaz jsme uváděli na začátku a jehož podobu si můžete prohlédnout níže na obr.1, zadáte jako uživatelské jméno své osmimístné identifikační číslo a jako vstupní heslo čtyřmístný PIN. Oba dva údaje najdete ve smlouvě o elektronického účtu, kterou dostanete při založení.

Internetbanking přihlášení od Poštovní spořitelny

Pro přihlášení na internetbanking Poštovní spořitelny klikněte na obrázek

Jméno a heslo si můžete sami zvolit

V následujícím formuláři vyplníte údaje, které už budete trvale využívat při každém přihlášení na internetbanking Poštovní spořitelny. Jedná se o vaše uživatelské jméno, heslo a váš kontaktní email, který kromě zasílání informačních zpráv důležitý i kvůli tomu, že ho potřebujete pro případ zapomenutí vašeho heslo.

Aplikace bankovnictví Era Portálu klade poměrně vysoké nároky na složitost hesla a nepustí vás dál, dokud všechny údaje nesplňují příslušné bezpečností nároky. Na závěr ještě všechna zadaná data potvrdíte autorizačním kódem, který obdržíte na vás mobilní telefon a můžete začít využívat internetové bankovnictví Poštovní spořitelny naplno.

Co dělat když heslo zapomenete nebo si účet zablokujete

Následující návod využijete pokud zapomenete své heslo na internetbanking nebo si svůj elektronický účet zablokujete. Stačí kliknout na obrázek níže a na oficiální stránce zvolit políčko Obnovit heslo a odblokovat přístup. Zde do políčka vepíšete své uživatelské jméno a z přiloženého obrázku opíšete bezpečnostní kód. A právě nyní přijde na řadu vaše emailová adresa zmíněná výše. Na tu vám totiž přijde autorizační kód, který následně na stránkách vyplníte.

V následujícím kroku bude vyzvání k volbě nového hesla, které to zapomenuté zcela nahradí. Vše ještě nakonec potvrdíte bezpečnostním kódem, který obdržíte na mobil. Pokud zapomenete i své uživatelské jméno, musíte zavolat na infolinku banky, která vám ho po ověření vašeho identifikačního čísla z vaší zakládací smlouvy sdělí.

Nastavte si limity podle svých potřeb

Při prvním přihlášení na internetbanking také všem klientům Poštovní spořitelny doporučujeme si nastavit bezpečnostní limity podle svých individuální potřeby. Základní hodnoty jsou zbytečně velké a z hlediska bezpečnosti ne příliš vhodné. Ze všeho nejvíce jsou důležité právě limity na platebních kartách, kde hrozí největší riziko zneužití – podrobnosti najdete v bezpečnostních pokynech bankovního uživatele.

Na kartách je vhodné vypnout platby přes internet

Při zneužití platebních karet představují největší riziko platby přes internet. K nim totiž na rozdíl u výběrů z bankomatů nebo plateb v kamenných obchodech nepotřebujete znát PIN. Vystačíte si pouze s číslem karty vytištěným zepředu a tzv. CVV kódem, což jsou tři čísílka vzadu. Vzhledem k tomu, jak je snadné tato čísla získat doporučujeme přihlášením přes internetbanking platby přes internet zcela vypnout a aktivovat je až bezprostředně před placením. Podrobnosti k tomuto tématu najdete také v článku internetového bankovnictví Poštovní spořitelny.

Přes internetbanking zařídíte půjčku i spořící účet

Nové internetové bankovnictví Era Portálu umožňuje většinu produktů banky vyřídit pohodlně online. Stačí se přes internetbanking na svůj účet přihlásit a hned můžete sjednat spořící účet, termínovaný vklad, stavební spoření nebo pojištění.

Všechny potřebné dokumenty obdržíte elektronicky po tom, co je vytiskneme a podepíšete je jen stačí naskenovat a zaslat přes internet zpět. Jedná se o jednu z největších výhod nového bankovnictví a díky ní se tak již zcela obejdete bez zdlouhavé návštěvy poboček. Na hlavní stránce k České spořitelně pak najdete přehled všech aktuálně nabízených produktů.

Online pomoc na stránkách banky

V textu výše máte srozumitelnou formou popsány nejčastější úkony, se kterými se při přihlášení na internetbanking Poštovní spořitelny můžete setkat – první přihlášení, volba hesla, co dělat, když své údaje zapomenete i základní bezpečnostní pokyny, které je vhodné při práci s internetovým bankovnictvím dodržovat.

Ke každému z témat pak v levém navigačním sloupci najdete řadu rozšiřujících informací. V případě, že jste odpověď na vaši otázku nenašli, můžete se kdykoliv obrátit na oficiální stránky banky, které kromě jiného najdete i odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Tagy: éra portál přihlášení, éra přihlášení