Internetové bankovnictví

Současné internetové bankovnictví Poštovní spořitelny nese název Erasvět nebo také Era Portál a jedná s o velmi moderní internetbanking, přes která zařídíte vše z pohodlí domova. Všichni stávající klienti se do něj mohou přihlásit na adrese muj.erasvet.cz a to pomocí uživatelské jména a hesla, které si sami zvolili. Níže najdete srozumitelně popsaný kompletní přehled všech užitečných funkcí, které toto pokročilé elektronické bankovnictví svým uživatelům nabízí.

Internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny

Elektronickou správu pomocí bankovnictví Era Portálu dostanete u Poštovní spořitelny zcela zdarma ke každému běžnému i spořícímu účtu a dále ke stavebnímu spoření, půjčce či hypotéce. Díky tomu tak máte své peníze kdykoliv pod kontrolou a třeba u půjček víte, kolik peněz zbývá ještě doplatit, kdy je další splátka, atd.

Erasvět však vyniká řadou nadstandardních funkcí, jako je možnost zřízení téměř všech produktů online, možnost podrobného třídění vašich útrat a financí, atd. Vzhledem k tomu, že aplikace v nedávné době prošla značnou obměnou a řada těchto funkcí může být pro mnoho klientů nová, podíváme se na ty nejpoužívanější z nich teď podrobněji. Samotné přímé přihlášení na internetbanking Poštovní spiřitelny a jeho bezpečnost pak nejdete v samostatné sekci.

Internetové bankovnictví Poštovní spořitelny

Kliknutím vstoupíte na oficiální stránky internetové bankovnictví Poštovní spořitelny

Vše potřebné zařídíte přes internetbanking z pohodlí domova

K dispozici jsou všechny běžné funkce, které byste očekávali od každé podobné aplikace. Online si můžete zkontrolovat zůstatek na svých účtech, vidíte všechny elektronické výpisy i za co jste své peníze v minulosti utratili. Samozřejmostí je zadávání domácích i zahraničních plateb, inkasa, SIPO, atd. Zkrátka všechny běžné každodenní funkce.

Bankovnictví Poštovní spořitelny ale nejvíce vynikne právě ve funkcích, které jinde nenajdete. Největší předností je možnost po přihlášení na svůj účet sjednat většinu produktů této banky online. Chcete založit spořící účet, sjednat půjčku, spotřební úvěr či se pojistit? Žádný problém. Už kvůli tomu nemusíte chodit do banky. Veškeré smlouvy obdržíte elektronicky. Stačí je jen vytisknout, podepsat a klidně i mobilním telefonem naskenované zaslat zpět. Vše je velmi jednoduché a rozhodně se jedná o největší přednost, kterou tento internetbanking nabízí.

Správa platebních a kreditních karet

To, jak je dobré nastavení limitů na platebních kartách důležité, jsme probírali i v části bezpečné přihlášení na Era účet. Dobrá zpráva je, že přes internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny je možné všechny tyto limit nastavit online, což zdaleka nebývá u všech bank samozřejmé. K dispozici jsou zde limity pro platby v kamenných obchodech, denní a týdenní limity pro výběry z bankomatu, limity pro platby po internetu a nově také pro bezkontaktní platby.

Obzvláště důležité je nastavení limitů pro platby přes internet

Obzvláště limity pro platby přes internet doporučujeme nastavit na 0 Kč a toto číslo zvýšit jen bezprostředně při placení. Veškerá změna limitů je s využitím elektronického bankovnictví naprosto zdarma. Toto opatření je velmi důležité i z toho důvodu, že pro platby přes internet není potřeba znát PIN, ale postačí pouze údaje vytištěné na vaší platební kartě, ke kterým se může dostat každý.

Půjčky, hypotéky a spotřební úvěry

Jak již bylo zmíněno, přes internetové bankovnictví Poštovní spořitelny si je možné všechny půjčky a úvěry nově sjednat, aniž byste museli na pobočku. Pouze u hypotéky, kde se bavíme o částkách často v řádech miliónů korun, se bez návštěvy některého z finančních center Era neobejdete.

Pokud už máte některý z těchto produktů aktivní, stačí se na internetbanking přihlásit a u svého účtu ihned vidíte všechny důležité informace o svých úvěrech. Mezi ty patří například údaje o aktuální úrokové sazbě, datum a výše příští splátky, kolik už jste z úvěru za dobu jeho trvání uhradili i kolik ještě zbývá splatit. Podrobné informace o aktuálně nabízených produktech pak najdete na hlavní stránce k Poštovní spořitelně.

Bezpečnostní prvky elektronického bankovnictví

Se spuštěním nového elektronického bankovnictví Poštovní spořitelny přibyla i řada nových bezpečnostním prvků ať už jsou to přísnější nároky na uživatelské jméno a heslo nebo možnost nastavení bezpečnostních limitů probíraná výše. Všem uživatelům dále doporučujeme zapnout si upozornění o všech pohybech na účtu, které vám budou chodit prostřednictvím emailů.

Jedná se o malý krok, díky kterému vám však neunikne žádný pohyb na vašich účtech. Tato funkce je samozřejmě zcela zdarma. Samozřejmostí je také pravidelná kontrola měsíčních elektronických výpisů, kterou oceníte i jako kontrolu, zdali vám někdo nenaúčtoval třeba stejně platbu 2×, atd. I to se může ve vzácných případech stát.

Dokonalý přehled o všech výdajích

Velmi důležitou funkcí, která v novém internetovém bankovnictví Poštovní spořitelny tuto kontrolu umožňuje je funkce s název „Era osobní finance“. Díky ní můžete všechny své platby roztřídit do libovolných kategorii typu platby za jídlo, platby za provoz domácnosti, atd. které velmi usnadní jak kontrolu tak i finanční plánování.

Aplikace sama dokáže většinu výdajů správně roztřídit a jen u těch několika málo sporných je vyžadována vaše součinnost. Prohlédnout si pak můžete výsledky grafy a tabulky, díky kterým je veškerý tok peněz ještě názornější.

Nápověda, demo verze a kde najdete další pomoc

Pro všechny, kteří potřebují další pomoc, jsou zde připraveny oficiální stránky banky. Na těch je připraven tzv. FAQ, tedy odpovědi na nejčastější otázky přímo z úst samotné banky. Nejdůležitější z nich jsme se pokusili shrnout v řádcích výše. K dispozici je také demoverze bankovnictví Era Portálu, na které si můžete prohlédnout uživatelské rozhraní aplikace a nanečisto si většinu funkcí fiktivně vyzkoušet.

Tagy: éra portál přihlášení