Přihlášení do účtu

Jednoduchá správa vašich peněžních prostředků z pohodlí domova. To vše ztělesňuje internetové bankovnictví ČSOB, kterou svými funkcemi a zabezpečením patří k nejlepším v České republice. Přihlášení do internetbanking účtu ČSOB je možné hned dvěma způsoby – pomocí uživatelského jména a hesla nebo za použití čipové karty. Samotné přihlášení pak můžete provést na oficiálních stránkách na adrese https://ib24.csob.cz/. Níže najdete vysvětleny oba způsoby.

ČSOB Internetbanking a přihlášení do účtů

Internetové bankovnictví InternetBanking24 je jedním z nástrojů elektronického bankovnictví Československé obchodní banky. ČSOB své bankovnictví nabízí ke všem osobním účtům, které momentálně nabízí – můžete ho využívat k Aktivnímu kontu i třeba k Studentskému kontu. Přihlášení do účtu bankovnictví probíhá několika způsoby. Přihlašovat se můžete pomocí klientského čísla, PINu a SMS klíče, nebo i čipovou kartou a elektronickým podpisem.

Vstup na účet pomocí uživatelského jména a hesla

První možnost znamená nutnost mít při sobě vždy své přihlašovací údaje a taky telefon, na jehož číslo banka posílá SMS zprávy. K bankovnictví se dostanete na stránce https://ib24.csob.cz/, kde vyplníte identifikační číslo a PIN. Ty potvrdíte, načež bude doručena SMS zpráva s autorizačním kódem. Ten opět zadáte do příslušné kolonky, potvrdíte a je to. Další možností přihlášení na účet ČSOB internetbanking je pomocí čipové karty.

Přihlášení na účty internetbanking ČSOB pomocí čipové karty

Jinou alternativou, která banka k Internetovému bankovnictví 24 pro přihlašování nabízí, je čipová karta s elektronickým podpisem. K přihlášení na účty internetbanking od ČSOB tímto způsobem, je ale zapotřebí pořídit si čtečku čipových karet, následně pak bude třeba nainstalovat do počítače Správce čipové karty (ten je ke stažení na webu ČSOB) a ovladač čtečky. K přihlášení pak budete využívat právě svou čtečku, čipovou kartu a PIN ke kartě – jednoduše připojíte čtečku k počítači, zadáte PIN a budete přihlášeni. Po skončení práce v internetovém bankovnictví čtečku zase odpojíte.

Co dělat, když zapomenete heslo

Množství zadávaných kódů a čísel sice na jedné straně zvyšuje zabezpečení internetbankingu, nicméně taky zvyšuje pravděpodobnost, že se uživatel splete. Když jednou zadáte špatná čísla, nic se nestane. Druhý nepovedený pokus přihlášení do účtu taky ještě není žádná katastrofa, třetí nevyvedený pokus o přihlášení už ale znamená zablokování bankovnictví (při zadávání SMS kódu se můžete splést až čtyřikrát). Když své heslo zapomenete nebo si přístup k účtům zablokujete, nezbývá nic jiného, než se projít na svou pobočku a vyžádat si nové přístupové kódy.

Jak svůj internetbanking u ČSOB ochránit

Po každé, když provádíte ČSOB internetbanking přihlášení do účtu, je vždy nutné brát v úvahu bezpečnost. Internet není zrovna místo, kde by bylo snadné zůstat anonymní a zachovat si soukromí – ovšem v případě internetového bankovnictví je zrovna toto velice důležité. ČSOB svým klientům nabízí základní zabezpečení v podobě přihlašovacích SMS nebo elektronického podpisu, ovšem zvýšení bezpečnosti svého účtu může klient napomoct taky úplně sám.

Využít můžete třeba jen obyčejné softwarové klávesnice (což je program, který si stáhnete do PC a jednoduše ťukáte písmenka na něm, jak na tabletu), stejně tak je dobré nebýt přehnaně důvěřivý. To v praxi znamená hlavně neukládat hesla k účtům do prohlížeče a neotvírat přílohy podvodných mailů. Přímo přes internetbanking účet ČSOB pak můžete nastavit limity na své platební karty – najdete pod záložkou „Platební karty“, kde je odkaz Služby a nastavení.

Kde se zeptat, když si nevíte s něčím rady

Další pomoc ale může hlavně na poprvé přijít vhod. Informace o tom, jak provést ČSOB internetbankig přihlášení k účtu, jsou k nalezení na webu banky. Z hlavní stránky csob.cz vede rozcestník k různým tématům, týkajících se banky a jejích produktů. Zajímavý je kupříkladu odkaz na aplikaci demoverze internetového bankovnictví. Po kliknutí na kolonku identifikačního čísla budete přihlášeni do demoverze, kde si můžete Internetbanking24 od ČSOB nanečisto vyzkoušet a prohlédnout – co všechno toto internetové bankovnictví umí s účtem, úvěry, platebními kartami i investicemi. A kdybyste si i tak nevěděli rady, můžete navštívit jednu z poboček nebo zavolat na bezplatnou linku na čísle 800 300 300.